Jak wybrać dla znajomej marki kolektor danych, w dobrych cenach.

Kolektor danych Android to narzędzie, które posiada ekran, klawiaturę oraz czytnik kodów kreskowych. Często nazywane jest także terminalem mobilnym. Rozumiemy jak w bieżących czasach taki kolektor danych jest niezastąpiony w magazynach lub supermarketach. Bez niego praca trwałaby o znacznie dłużej i dla wielu kobiet byłaby niemożliwa. Kolektory danych terminale dzięki wbudowanej pamięci zdołają one liczyć dane, zapisywać etykiety, sortować produkty według wskazanych wytycznych. Przeważnie jest wykorzystywany do poszukiwania stanów magazynowych. Pewnie nawet nie wiecie, ale często jeżeli sprzedawca nie wie czy konkretny artykuł jest dostępny np. płytki potrafi on zobaczyć szybko w magazynie lub konkretny produkt jest na składzie w obecności klienta. Na pewno spotkaliście się z tym urządzeniem nawet o tym nie zdając sobie sprawy. Kolektor danych mają zazwyczaj swój system operacyjny a kolektor danych Android to tak nazywane terminale mobile. Do Androida zazwyczaj możemy zainstalować specjalne oprogramowanie magazynowe. Które kupić kolektory danych terminale? Należy zwrócić uwagę na system operacyjny. Kolektor danych Android charakteryzuje się dokładnym interfejsem i logicznym sposobem przemieszczania się dla klienta. Jest on też utrzymywany przez producenta, zatem każde braki są zawsze prędko usuwane. Możemy kupić kolektor danych z rozmaitym zasięgiem lasera:
kolektor danych Android ze podstawowym zasięgiem wynosi on do 1,9 metra. Sprawdza się świetnie przy swoistego typu inwentaryzacjach. kolektory danych terminale krótkiego zasięgu, wynosi on 0,5 metra. Najczęściej stosowane są do pracy z małych przestrzeni jak rejestracja pacjentów lub czasu pracy. Można nimi przeglądać kody kreskowe oraz RFID kolektor danych dalekiego zasięgu do 10 metrów i niezwykle odległego zasięgu powyżej 10 metrów. Używane są w halach magazynowych do kontroli przepływu materiałów czy np. do rejestracji produkcji. Innym istotnym elementem jest wielkość wyświetlacza. Zazwyczaj ma on od 4-5 cali, jednak przy korzystaniu z niego sporadycznie możemy nabyć kolektory danych terminale z mniejszym wyświetlaczem. Najbardziej powszechnymi są:

  • kolektor danych tekstowe
  • kolektor danych Android PDA – są one znaczniej rozbudowane, posiadają barwny interfejs. Są stosowane ze powodu na swoją odporność przez fachowców czy budowlańców.
  • kolektory danych terminale przemysłowe – są one wytrzymałe ich kluczowym zastosowaniem są magazyny i centra logistyczne. Są niesłychanie trwałe na kurz czy wilgoć i dopasowane do pracy przez bardzo duży czas.

Kolektor danych Android a wielkość baterii? To bardzo ważny element, na który niewiele z nas zwraca uwagę. Przy zakupie powinniśmy patrzeć na parametr przedstawionej w mAh. Bardzo ciekawa praca w pewnych kolektorach to tzw Hot plugging , który umożliwi wymianę baterii w momencie pracy. Skoro mamy pomysł kupić kolektory danych terminale możemy zwrócić uwagę na drugie wyposażenie:

  • Moduł GPS
  • Aplikacje do śledzenia kolektora za pomocą bluetooth
  • ładowarkę samochodową
  • kable i przejściówki

Kolektor danych toż urządzenie pożądane w dowolnym markecie lub magazynie. Dlatego przed zakupem powinniśmy dobrze określić parametry które powinno posiadać.