Czytnik kodów kreskowych jak wyselekcjonować dobry do swojego niewielkiego magazynu.

Czytnik kodów kreskowych w teraźniejszym czasie stał się bardzo rozpowszechnionym narzędziem. Służy on do przechowywania danych z kodów kreskowych. Jest on powszechnie wykorzystywany w sklepach, markach, bibliotekach, ale też w gospodarstwie domowym. Czytniki kodów kreskowych w zależności czy są zasilane możemy podzielić na na posiadające kabel lub bezprzewodowe. Natomiast odczytywanie danych możliwe jest na dwa sposoby:

  • diodowe – w tym wypadku narzędzie stosuje światło LED. Aby kod kresowy został odczytany należy położyć go jak najbliżej skanera. Wiele osób uważa, to za wielką minus i chce kupić bardziej nowoczesny czytniki kodów kreskowych w magazynach. Ich zaletą jest na 100% niewielka cena oraz wytrzymała konstrukcja.
  • laserowe – jak sama nazwa pokazuje używa się tu laserowej wiązki światła, która pada na kod kreskowy, a potem przekształcana jest na sygnał elektroniczny. Dużą zaletą jest tu możliwościowy czytania kodów kreskowych z dużych odległości i pod innym kątem.

Czytniki kodów kreskowych w magazynach mogą być jednocześnie jedno jak i wielokierunkowe. Są one zawsze niezwykle wrażliwy na uszkodzenia.
Czytnik kodów kreskowych https://aidc.com.pl/czytniki-kodow/3 przewodowy lub bezprzewodowy jaki kupić? Wszystko tutaj zależy w jakim środowisku pracujemy. Jeśli funkcjonujemy w sklepie czytnik kreskowy potrafi być przewodowy. Nie będzie on krępował nam pracy, bo i tak przecież cały czas jest przy kasie. Możemy je napotkać w kasach samoobsługowych.

Czytniki kodów kreskowych stacjonarne. Stosowane są zwykle w marketach przy kasach. Należy przesunąć po nich towar, aby kod kreskowy został poprawnie odczytany. Bezprzewodowy czytniki kodów kreskowych w magazynach jest chyba najbardziej powszechny i w wielu dziedzinach niezastąpiony. Działa on na podstawie połączenia bluetooth. Posiadają dobrze wyprofilowaną rączkę pod którą znajduje się intuicyjny guzik. Są one kosztowniejsze jednak o wiele bardziej przydatne od czytników przewodowych. Bardzo ekonomicznym wyjściem jest czytnik kreskowy pierścieniowy lub nakładowy. Poświęcony jest on szczególnie dla osób, które pragną mieć dwie ręce wolne, a trzymanie ekstra czytnika wydłuża czas pracy. Więc taki czytnik kodów kreskowych świetnie sprawdzą się w magazynach. Najbardziej zaawansowane czytniki kodów kreskowych to właśnie przemysłowe. Są one solidne i odporne na niskie temperatury. Potrafią odczytać kody kreskowe, które są zabrudzone lub w ograniczony oświetleniu. Jeśli chcemy zakupić czytnik kreskowy winniśmy zadać sobie zapytanie jak często będziemy go używać. Jeśli człowiek musi przenosić się po biurze powinien posiadać oczywiście skaner bez kabla. Jednak tutaj należy zwrócić uwagę na częstość zaczytywania kodów kreskowych. Skanowanie rzadkie, pozwala nam na zachowanie dłuższej żywotności baterii lub akumulatora. W wypadku zaczytywania ciągłego i bezprzewodowego będziemy musieli uważać na zużycie baterii, albo zawsze posiadać zapasowe. Dlatego w tym wypadku dobrym wyborem będzie nabycie czytników kodów kreskowych z akumulatorem dodatkowym. Czytniki kodów kreskowych w magazynach a przesyłanie danych. Zasadniczo istnieją dwa rodzaje:

  • USB i PS2 – podłączenie czytnika pod port USB lub PS2 do komputera i pobranie danych.
  • Odczytu danych z interfejsem RS232 – musimy posiadać dedykowaną aplikację, która zapewnia odczyt. Jest ona dawana do urządzenia przez producenta.