Terapia przeciwtrądzikowa na twarz i ciało - leczenie trądziku.

Cera trądzikowa jest bardzo trudna w pielęgnacji. Występuje na podłożu skóry tłustej. Towarzyszą jej zaburzenia hormonalne i nadmierne rogowacenie. Zrogowaciałe komórki wraz z łojem sprzyjają rozwojowi bakterii ACNE. Bakterie rozkładaja się w skórze i powodują stan zapalny, co sprzyja powstawaniu zmian trądzikowych. Trądzik najczęściej pojawia się w wieku dojrzewania. Przyczyną w innym okresie może być stres, zaburzenia hormonalne, zła pielęgnacja, napięcie nerwowe i zaburzenia w funkcjonowaniu układu pokarmowego.

Właściwa pielęgnacja pełni kluczową rolę w walce z trądzikiem

W leczeniu niezbędna jest własciwie dobrana przez kosmetyczkę/kosmetologa pielęgnacja skóry. Także zmiana diety oraz zdrowy tryb życia ma bardzo duże znaczenie. Należy także bezwzględnie wyeliminiwać złe nawyki. m. in. :

  • dotykanie skóry brudnymi rękami w ciągu dnia
  • wyciskanie ( tworzy się stan zapalny, który sprzyja rozwojowi bakterii i stanowi idealne środowisko do powstania kolejnych wyprysków)
  • rozdrapywanie zmian trądzikowych 

Darmowe konsultacje

Aby dowiedzieć się więcej, skorzystaj z darmowej konsultacji. Umów się na wizytę, a porozmawiamy o tym, o czym musisz wiedzieć przy terapii przeciwtrądzikowej.

Leczenie trądziku - zabiegi wykonywane w naszym salonie   

Peeling migdałowy możemy wykonać na dwa sposoby:

  • jako eksfoliację naskórka
  • nawilżająco i zabezpieczająco przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych 

Zabiegi przeciwtradzikowe ACNE   

  • ACNE STOP - zabieg o wysokiej aktywności dermatologicznej, działa na cztery czynniki główne, które pojawiają się przy cerze tłustej, trądzikowej z zaskórnikami. Zabieg pomaga regulować nadmierne wydzielanie sebum, działa jak naturalny antybiotyk, antybakteryjnie, oczyszczająco, przeciwzapalnie, keratolitycznie i komedolitycznie.
  • ACNE PEELING - to mieszanka pięciu kwasów, skutecznie zwalcza tradzik na wielu poziomach, działa keratolitycznie, antybakteryjnie, sebostatycznie. Zabiegi wykonujemy co 7 - 10, ilość zabiegów dobierana jest indywidualnie do potrzeb skóry klienta.

Składniki aktywne w zabiegach ACNE:

  • kwas migdałowy, azaleinowy, salicylowy, glikolowy, pirogronowy, wit. PP, Retinal, Anty - Acne Complex