STYLIZACJA RZĘS

Metoda 1:1 metoda przedłużania i pogrubiania rzęs.

Aplikacja opiera się na doklejaniu pojedynczych rzęs do każdej rzęsy naturalnej na całej jej długości (metoda jeden do jednego). Gwarantuje to wyjątkową trwałość zabiegu - doczepiona rzęsa nigdy nie się nie odkleja, lecz wypada razem z rzęsą naturalną zgodnie z jej cyklem życia. W swojej ofercie posiadamy  szeroki wybór długości, grubości oraz skrętu rzęs. Rzęsy są odporne na wodę, pot i łzy. Przed aplikacją przeprowadzamy wywiad dostosowując rodzaj zakładanych rzęs do osobistych preferencji klientki.
Rzęsy dobiera się i stylizuje na podstawie układu rzęs naturalnych każdej osoby. W zależności od potrzeb, można podkręcić rzęsy, otworzyć optycznie oko, wydłużyć kąciki oczu. Rzęsy syntetyczne przykleja się do wszystkich dorosłych rzęs, a następnie systematycznie uzupełnia na pozostałych.  

Uzupełnianie rzęs:

Powtarzalność zabiegu związana jest z naturalnym cyklem wypadania rzęs. Ponieważ naturalne rzęsy wypadają, a na ich miejsce rosną nowe, dlatego należy systematycznie uzupełniać sztuczne rzęsy. Przedłużanie rzęs metodą 1:1 można wykonywać jedynie na rzęsach dorosłych (czyli w ich ostatniej fazie wzrostu). Dlatego zabieg należy powtarzać co 3-4 tygodnie.

Jak pielęgnować przedłużane rzęsy?

Nie trzeba bać się pielęgnacji sztucznych rzęs. Tak, jak nasze własne, sztuczne rzęsy również wymagają codziennego mycia. Mycie twarzy, demakijaż są jak najbardziej wskazane. Natomiast malowaniem rzęs nie trzeba się przejmować. Przedłużone rzęsy są na tyle wystylizowane i ciemne, że nie trzeba używać tuszu. Do demakijażu oczu używaj bardzo delikatnych płynów bez tłuszczu (np. dla osób noszących soczewki) lub szamponu dla małych dzieci.

Jakie są przeciwwskazania do przedłużania rzęs?

Wszelkie stany zapalne oczu i okolic oczu oraz zapalenia wirusowe, jaska i zaćma wykluczają przeprowadzenie zabiegu oraz;

  • całkowity brak rzęs lub nadmierne ich wypadanie
  • ​zapalenie spojówek
  • ​choroby alergiczne oczu
  • ​infekcje oczu - opryszczka, stany zapalne oczu itp.
  • ​jaskra, zaćma
  • ​szkła kontaktowe nie są przeciwwskazaniem do aplikacji rzęs, należy je przed zabiegiem zdjąć

Jakie są przeciwwskazania do przedłużania rzęs?

Ten sposób przedłużania rzęs przeznaczony jest dla każdego. Nie ma znaczenia wiek, karnacja, kontur twarzy czy kształt oka. Najważniejsze jest dobór właściwych rzęs, które nie przeciążą naszych naturalnych. Dlatego ważna jest ich długość, grubość i materiał z jakiego, by oko wyglądało naturalnie i pięknie.

Po zabiegu

Po ukończonym zabiegu kosmetyczka wręcza nam specjalną szczoteczkę, która przypomina tą od maskary i służy do czesania rzęs. Szczotkowanie powinno stać się naszym codziennym rytuałem, aby rzęsy pięknie się układały i nie straciły na wyglądzie. Gdy rzęsy są bardzo poplątane należy używać szczoteczki na wilgotnych rzęsach.
Kolejną sprawą jest mycie sztucznych rzęs. Zaraz po zabiegu rzęsy nie powinny mieć kontaktu z wodą przez dwie doby. Później nie ma przeciwwskazań, jednak pamiętać należy aby unikać płynów do demakijaż czy mydła, a już kompletnie zabroniony jest płyn dwufazowy i wszelkiego rodzaju oleiste płyny gdyż mogą one spowodować odklejenie rzęs!

Lifting rzęs

Innowacyjna metoda trwałego podkręcania rzęs, która cieszy się dużym zainteresowaniem wszystkich kobiet lubiących nowinki kosmetyczne. Po zabiegu rzęsy są optycznie dłuższe, podkręcone, odżywione i bardziej zdyscyplinowane. Dzięki niemu można zrezygnować z codziennego używania zalotki, a tym samym zaoszczędzić kilka chwil przy wykonywaniu makijażu. Skład preparatów stosowanych podczas  zabiegu trwałego podkręcania jest przyjazny dla rzęs. Zabieg trwa od 45 do 60 min. Jest to zabieg przyjemny i bezbolesny, przez cały jego przebieg klientka pozostaje w pozycji półleżącej i z zamkniętymi oczami. Zabieg może rozpocząć się od umieszczenia płatków ochronnych pod oczami. Następnie na powieki nakładany jest płatek nasączony silikonem – forma na której modelowane będą rzęsy.